Decoupage

Kurs decoupage - Rzeszów

Decoupage (czyt.dekupaż) to technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo prosta. Za jej pomocą można niemal każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić. Technika ta polega na zdobieniu przedmiotów np.butelek, kasetek, biżuterii, doniczek a nawet mebli, poprzez malowanie i ozdabianie ich elementami z papieru lub serwetek. Motywy są precyzyjnie wycięte lub wyrwane i przylepiane do odpowiednio przygotowanej powierzchni. Odstępy między nimi uzupełnia się farbami akrylowymi, wielokrotnie lakieruje i szlifuje tak, aby całość naśladowała ręcznie malowany wzór. Do zdobienia przedmiotów potrzebne są pędzle, farby akrylowe,klej, lakier pękający, środki konserwujące. No i oczywiście papierowy motyw, który możemy wybrać sami, kierując się własnymi upodobaniami... Bowiem tylko od nas zależy jaki ostateczny kształt przybierze szkatułka, którą postawimy w naszej sypialni czy stary zapomniany stolik, który poniewierał sie na strychu a teraz być może zajmie honorowe miejsce w naszym salonie... Wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności.

Sekret decoupage polega na tym, że każdy, niezależnie od wieku, płci i zdolnosci artystycznych może tworzyć piękne przedmioty, którymi zachwyci wszystkich dookoła. Poznanie podstaw decoupage to doskonały sposób na zostanie artystą nawet bez dużego zacięcia artystycznego. Przedmiot ozdobiony własnorecznie techniką decoupage to doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego; poznanie tajników tej prostej techniki pozwala na tworzenie dekoracji niepowtarzalnych, których nie znajdziemy w sklepach zalanych obecnie "chińszczyzną". Dla wielu osób decoupage stać sie może sposobem na podbudowanie poczucia swojej wartości, rozwinięcie ukrytych talentów, odkrycia w sobie twórcy, przede wszystkim jednak to sposób na odreagowanie stresu, odnalezienie radości w życiu pełnym spraw i obowiązków dnia codziennego. To po prostu - doskonała zabawa!

Na organizowany przez nas kurs decoupage zapraszamy wszystkie osoby, które pragną radosnie i twórczo spędzać czas, dla których życie to coś wiecej niż ciągły pośpiech i pęd na oślep.


Tematyka warsztatu "Decoupage - pierwsze kroki" obejmuje:

1. Omówienie podstawowych zasad techniki:
* zapoznanie się z materiałami i narzędziami niezbędnymi do ozdabiania przedmiotów techniką decoupage,
* informacje na temat: co i gdzie kupić.
2. Praktyczne zapoznanie z techniką decoupage na szkle i drewnie:
* przygotowanie powierzchni do malowania,
* malowanie tła, różne sposoby ,
* schabby schic - poznanie metody postarzania za pomocą przecierek,
* wycinanie (wydzieranie) i komponowanie elementów papierowych,
* przyklejanie,
* wykończenie pracy, podstawy cieniowania,
* zabezpieczenia.
Pracę, którą zrobisz - zabierasz do domu. Możesz ją zachować dla siebie bądź dać komuś w prezencie!
Dla wszystkich chętnych: dyplom potwierdzający ukończenie kursu.

więcej...
Dla administratorów
Natychmiast - CMS, przedmiot 2009