scrapbooking


...Wiele lat temu zobaczyłam w katalogu księgarni wysyłkowej książkę o sztuce zdobienia i aranżowania albumów z fotografiami. Ogromnie mi się ta sztuka spodobała - jej nazwa to scrapbooking, który stał się moją prawdziwą pasją. Nigdy nie lubiłam albumów z foliowymi kieszonkami, których od groma jest w naszych sklepach. Zawsze wyszukiwałam klasyczne albumy, do których wklejałam zdjęcia. Mogłam je dowolnie rozmieszczać, ozdabiać i opisywać. Wtedy robiłam to zupełnie nieświadoma tego, że istnieje coś takiego jak scrapbooking. Od tamtego czasu znacznie rozwinęłam swój warsztat. Zaś scrapbooking stał się popularny w Polsce. Powstały sklepy, które oferują duży asortyment pomocnych narzędzi i pięknych dodatków. Mam w domu własną pracownię, w której mogę pomysły wcielać w życie, a najbardziej ulotne chwile i wspomnienia zatrzymywać na papierze...

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika zdobienia - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy także stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji.


Na zajęciach chciałabym przybliżyć Państwu ten rodzaj przechowywania wspomnień i zachęcić do samodzielnego scrapowania. Postaram się pokazać jak można pięknie i z pomysłem zaprojektować kartę albumu z fotografiami, jak zrobić ramkę ze zdjęciem, czy kartkę urodzinową dla kogoś bliskiego. Chciałabym abyście Państwo przekonali się, że chwile spędzone na wycinaniu, oglądaniu i równoczesnym aranżowaniu zdjęć mogą być cudownym i relaksującym zajęciem. Podstawowymi materiałami, których będziemy używać są rzeczy znane z dziecięcych, szkolnych lat: kolorowy karton, i papier, nożyczki zwykłe i z wzorkami, klej, farbki. Oraz te nieco bardziej wyrafinowane -stemple ( pieczątki), tusze, ozdobne kolorowe ćwieki, dziurkacze, cienkopisy i inne.
W scrapbookingu nie ma określonych reguł - im bardziej kreatywnie podejdziemy do tematu, im lepiej będziemy się bawiły, tym ciekawszy będzie efekt końcowy.


I Warsztaty scrapbookingu - kurs podstawowy

Podczas warsztatów ozdobimy zdjęcie - jedno duże lub kilka mniejszych ( całość musi zmieścić się na powierzchni 30 x 30 cm ). Będą Państwo mieli okazję poznać i zastosować podstawowe techniki wykorzystywane w scrapbookingu. Będziemy wycinać, tuszować, postarzać, stemplować etc.
Wszystkie wykonane prace uczestnicy zabierają do domu. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu, zestaw startowy z podstawowymi potrzebnymi materiałami oraz pomoc i rady.

Opis zajęć:
1.Krótko o scrapbookingu: co to, po co, skąd się wzięło?
2.Do czego możemy scrapbooking wykorzystać - ramki, albumy, notesy, kartki, opakowania na prezenty itd.
3.Materiały, akcesoria i narzędzia;
4.Wykonanie scrapa.
Prosimy o przyniesienie własnych fotografii (1-3 szt.) upamiętniających jakąś miłą chwilę oraz pamiątek z nią związanych ( jakiś bilet, paragon, kosmyk włosków dzidziusia, usg itp.)
II Scrapujemy : mini - album ze zdjęciami

Są zdjęcia, które chciałoby się mieć zawsze przy sobie.
Są też wspomnienia, które chciałoby się utrwalić.


Wystarczy przynieść ze sobą kilkanaście zdjęć, dać się ponieść wyobraźni, a przy naszej pomocy uda Ci się stworzyć wymarzony, unikatowy album utrwalający najpiękniejsze chwile.
"Mini" oznacza w sam raz do kobiecej torebki, poręczny a jednocześnie śliczny i pełen najcenniejszych wspomnień i emocji. Zmieści w sobie ulubione zdjęcia, może jakieś drobne pamiątki, słowa, powiedzonka warte utrwalenia...


Zamknijmy wielkie przeżycia w mini - albumie

Opis zajęć:

1. Krótko o scrapbookingu ( narzędzia, materiały, techniki )
2. Przygotowanie składanej bazy na album
3. Projekt i wybór kolorów, materiałów, dodatków, zdjęć, etc...
4. Wykonanie albumu

W trakcie warsztatów zapewniamy kawę, herbatę, słodki poczęstunek.
Uczestnicy otrzymują wszystkie potrzebne materiały.


Maksymalna wielkość grupy to 6 osób. O pierwszeństwie decyduje kolejność zgłoszeń.


Zapraszamy serdecznie!

Prowadząca: Anna Sulencka
Dzieła z pracowni pani Ani możesz zobaczyć klikając tu.

więcej...
Dla administratorów
Natychmiast - CMS, przedmiot 2009